Stojak wyczynowy do skoku o tyczce

0

Stojak wyczynowy składany o zakresie regulacji od 200 cm do 633 cm.

Posiada certyfikat IAAF nr E-13-0752.

Stojak jest przeznaczony do rozgrywania zawodów wszystkich szczebli. Składany słup stojaka wykonany jest ze specjalnie zaprojektowanego, anodowanego profilu aluminiowego odpornego na warunki atmosferyczne. Prowadnica wspornika poprzeczki jest ułożyskowana na ośmiu łożyskach kulkowych, co gwarantuje lekką pracę mechanizmu podnoszenia.

Ramię wspornika zostało wykonane z blach i kształtowników aluminiowych.

Istnieje możliwość przesuwania wspornika i regulacji położenia podpórki poprzeczki w zakresie 15 cm. Nowatorski, opatentowany mechanizm podnoszenia wspornika poprzeczki i przesuwu słupa za pomocą korbek gwarantuje precyzję i łatwość obsługi. Blokady przy korbkach zabezpieczają przed niekontrolowanym przesuwem wspornika poprzeczki i słupa.

Miarka mieści się w specjalnym zagłębieniu w profilu aluminiowym, co zabezpiecza ją przed uszkodzeniem wskutek np. otarcia. Wymiana miarki odbywa się bez demontażu mechanizmu podnoszenia wspornika poprzeczki. Regulacja wysokości położenia poprzeczki w zakresie od 200 do 633 cm. Regulacja położenia słupa w zakresie od 0 do 80 cm. Jeden obrót korbki przesuwa słup o ok. 10 cm. Stabilna podstawa wykonana jest z kształtowników i blach stalowych cynkowanych galwanicznie. Kółka umieszczone w podstawie ułatwiają przemieszczanie stojaka. Obsada słupa porusza się na walcowych prowadnicach stalowych i rolkach prowadzących z tworzywa sztucznego, co zapewnia płynny i stabilny ruch.